115 ezer hrivnyát „loptak el” a poltavai nő bankszámlájáról

Egy nő arról tett feljelentést a rendőrségen, hogy csalás áldozata lett, tudatta a kárpátaljai rendőrség sajtószolgálata.

A sértett elmondta, hogy egy férfi telefonon hívta fel, és a banki biztonsági szolgálat munkatársának adta ki magát. A Poltavai régióból származó asszony jóhiszeműen megadta a bankszámlája adatait, valamint lediktálta a belépéshez szükséges, SMS-ben kapott kódot is.

Ezt követően, kis idő múlva azzal szembesült, hogy a számlájáról eltűnt 115 ezer hrivnya. A kiberrendőrség munkatársai által lefolytatott nyomozás eredményesnek bizonyult, ugyanis sikerült beazonosítani a bűncselekmény elkövetőjét.

Az ideiglenesen Ungváron tartózkodó 35 éves zaporizzsjai férfit a város központjában sikerült letartóztatni.

Őrizetbevételekor nagy mennyiségű készpénzt találtak nála. A rendőrség megállapította, hogy a megyében több hasonló bűncselekmény is történt már. A férfi ellen csalás vádjával büntetőeljárás indult, tettéért akár 8 évig terjedő börtönbüntetésre is ítélheti a bíróság.

Forrás:

Post Author: KISZó