Az európai országok továbbra is azon dolgoznak, hogy növeljék az Ukrajnának nyújtott segítség mértékét. Ez azonban nem helyettesítheti az USA támogatását.
Ezt Josep Borrell, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője mondta – írja a Theguardian-re hivatkozva a telegraf.com.ua. Szerinte „nem túl jó hír” az amerikai kongresszus azon döntése, hogy a költségvetési megállapodásba nem iktatják be az Ukrajnának nyújtott további segélyeket. Borrell ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem ez lesz a döntés lesz az Egyesült Államok végső álláspontja.
„Ukrajnának szüksége van az Európai Unió támogatására” – mondta, de Kijevnek Amerika segítségére is szüksége van. „Európa nem helyettesítheti az USA-t” – hangsúlyozta Borrell.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.