Kárpátalján és Ukrajnában élő gyerekeknek szeretné szebbé tenni a karácsonyt a magyarországi Határtalan Segítség Alapítvány.
A szervezet már több éve aktívan támogatja az itt élő csemetéket. Több adományt is eljutattak már gyermekotthonokba, iskolákba és óvodákba. A háború kitörése óta több mint 120 kamionnyi orvosi felszerelést és a mindennapi élethez szükséges cikkeket szállítottak Ukrajnába. Az adományok össztömege körülbelül 350 tonna volt.
A mostani akció célja, hogy a rászoruló gyermekek arcára is mosolyt csaljanak. Tavaly mintegy 2 000 doboz karácsonyi ajándékot sikerült szétosztani.
Mester János, az alapítvány igazgatója elmondta, hogy idén még több gyermeknek szeretnének örömet szerezni. Ezért több európai országban is meghirdették a cipősdoboz akciót: Svájcból, Németországból, Ausztriából és Magyarországról is lehet csatlakozni a
gyűjtéshez. Mester János szeretné megszólítani azokat a kárpátaljai embereket is, akik jelenleg külföldön élnek, hogy a karácsonyi időszakban álljanak meg egy percre és gondoljanak szülőföldjükre, az otthon maradottakra.
A dobozba bármi kerülhet, amit gyermekünknek is jó szívvel adnánk, édesség, sapka, sál, vagy akár zsírkréta, ceruza, kifestő.
A felajánlásokat november 28-ig lehet gyűjteni, ezután a Határtalan Segítség Alapítvány munkatársai fogják összeszedni a dobozokat és célba juttatni.
A Határtalan Segítség Alapítvány
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.