Réti János festőművész, grafikus neve nemcsak Kárpátalján cseng jól, a mindig vidám alkotó munkáit számos országban ismerik, elismerik. A művész 75. születésnapja alakalmából a Munkácsy Mihály Magyar Házban kerültek kiállításra sajátos, elgondolkodtató munkái. Réti János tájképei, grafikái, figurális kompozíciói különleges látásmódját, egyéni stílusát tükrözik.
KISZó-információ
– Réti János művészként és emberként is egyéniség. Lételeme a humor, viszont alkotásai mély mondanivalót hordoznak. János mindig keres valamit, kísérletezik. Az eredmény pedig önmagáért beszél, az itt kiállított munkáit is érdemes szemügyre venni, elgondolkodni a mondanivalójukon – magyarázta Kopriva Attila munkácsi festőművész.
Tarpai József, a Munkácsy Mihály Magyar Ház igazgatója is méltatta a festőművész munkásságát.
– Büszkék vagyunk arra, hogy Kárpátalján ilyen híres és tehetséges művészek élnek. János gyakorlatilag már minden díjat megkapott, amit Kárpátalján meg lehet kapni, és adja a Jó Isten, hogy még hosszú évekig köztünk legyen, s alkothasson – jegyezte meg Tarpai József.
Kulin Ágnes, a Kárpátaljai Magyar Képző- és Iparművészek Révész Imre Társaságának elnöke kifejtette, Réti János munkáinak egyediségét emelte ki. Legyen az figurális munka, szakreális téma, vagy az egyszerű kárpátaljai életet bemutató alkotás.
Réti János alapítótagja a Kárpátaljai Magyar Képző- és Iparművészek Révész Imre Társaságnak és a MÉKK Munkácsy Mihály Képzőművészeti Egyesületének. Munkásságáért Révész Imre, illetve Boksay József és Erdélyi Béla Megyei Művészeti Díjban részesült. A Munkácsy Mihály Emlékplakett tulajdonosa vallja, a képekbe mindig bele kell csempészni egy kis huncutságot, hogy az emberek élvezzék azt, amit látnak.
A kiállítás február közepéig tekinthetőek meg a Munkácsy Mihály Magyar Ház galériájában.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.