A GRC.UA álláskereső portál felmérést készített a foglalkoztatás, a fizetések dinamikája és a háború alatti motiváció terén jelentkező kihívásokról és trendekről. Az eredményekről a portál sajtószolgálata számolt be.
A tanulmányból kiderül, hogy a munkavállalók számára az egyik kulcskérdés a javadalmazás mértéke. Az alkalmazottak 28%-a most is megkapja a teljes fizetését, akárcsak a háború előtt. 12 százalékuk 10-30%-os fizetéscsökkentésről számolt be. 8 százalékuk azonban 50%-ot meghaladó bércsökkentést említett.
Csak a válaszadók 9%-ánál történt 10-30%-os fizetésemelés.
Ugyanakkor az álláskeresők 62%-a nem hajlandó csökkenteni fizetési elvárásait, még akkor sem, ha emiatt nehezebben talál munkát.
A felmérés szerint az ukránok készek átképezni magukat, hogy többet kereshessenek. A jelentkezők 49%-a kész szakmát váltani és kétkezi munkát végezni, ha nem talál másfajta állást, hiszen tisztában vannak vele, hogy jelenleg nehezebben tudnak elhelyezkedni, mint a háború előtt.
A tanulmány eredményei azt mutatták, hogy az ukránok 3-6 hónapot töltenek álláskereséssel.
A legnagyobb nehézségek az alábbiak:
- 41% nem talál tisztességes fizetéssel munkát;
- 29% szerint csökken a betöltetlen állások száma;
- 23% nem talál munkát az életkori diszkrimináció miatt;
- 22% nem kap visszajelzést az állásinterjú után.
A tanulmányban azt is felsorolták, melyek azok a tényezők, amelyek a fizetésen kívül még az adott munkahelyen tartják az alkalmazottat:
- a távmunka lehetősége(33%);
- barátságos munkaközösség (33%);
- rugalmas munkarend (33%);
- biztonságos munkakörülmények (25%)
- a vezetővel kialakított kapcsolatok (23%).
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.