Felmérés: az ukránok újévi költségvetésük egy részét a hadsereg támogatására fordítják

Egy friss Deloitte-felmérés szerint tízből hét ukrán tervezi, hogy a karácsonyi és újévi ünnepekre szánt költségvetésének egy részét jótékony célokra fordítja, leginkább a fronton harcoló katonák támogatására.

A kutatás adatai szerint az adományozók 79 százaléka az ukrán hadsereg támogatására szánja a pénzét. A baby boomerek generációjában (1946-1964 között születettek) ez az arány még magasabb, és eléri a 91 százalékot.

Ugyanakkor a megkérdezettek számára az ünnepi vásárláskor továbbra is kiemelt szempont a költségvetésük megőrzése. A vásárlási döntéseiket leginkább az árengedmények és a hűségprogramok befolyásolják.

A válaszadók 43 százaléka tudatosan a „fekete péntek” (november 29.) és a „kiberhétfő” (december 2.) napjaira időzítette vásárlásait. Ugyanakkor 28 százalék nem tervezett vásárlást ezekre a napokra, mivel nem bíznak a kedvezmények valóságában.

Azok között, akik a kedvezményeket kihagyják, 52 százalék tervezi, hogy ünnepi költségvetésének felét fordítja jótékony célokra, 11 százalékuk ennél is többet, míg 4 százalék az egész ünnepi keretét adományozza.

Az élelmiszerek, alkoholos italok és játékok továbbra is a legnépszerűbb termékkategóriák, noha némi visszaesés tapasztalható a keresletükben: idén ezek választása 36 százalékra csökkent a tavalyi 40 százalékról. Az édességek vásárlása is csökkent (75 százalékra az előző évi 84 százalékról),

miközben az alkoholos italok iránti kereslet enyhén nőtt, 43 százalékra a tavalyi 40 százalékról.

Mindkét nem tagjai elsősorban élelmiszert, alkoholt és gyerekjátékokat vásárolnak. Ezen felül a nők inkább ruházatot és cipőt (37%), kozmetikumokat (32%), valamint háztartási cikkeket (23%) választanak, míg a férfiak körében a ruházat és cipő (26%) mellett a háztartási gépek és elektronikai eszközök (26%) a legnépszerűbbek.

A legkedveltebb vásárlási helyszínek idén is a szupermarketek és élelmiszerboltok maradtak (66% a tavalyi 72%-kal szemben), ezt követik a nagy bevásárlóközpontok (47% a tavalyi 51%-hoz képest) és az online áruházak (38% a tavalyi 40%-hoz képest).

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó