Kiderült, hogyan zajlik a diákok katonai kiképzése az egyetemeken

Az idei év szeptemberétől minden felsőoktatási intézményben bevezetésre kerül az általános katonai kiképzés. Az alapkiképzés gyakorlati részét a hallgatók a tanítási szünetek alatt fogják teljesíteni – jelentette be Szerhij Melnik védelmi miniszterhelyettes egy televíziós adásban.

Elmondása szerint az általános katonai kiképzés óraszáma a felsőoktatási intézmények hallgatói számára 300 akadémiai óra lesz.

Ebből 90 óra elméletet minden hallgató a tanulmányi időszak alatt, az első vagy második évfolyamon teljesít az oktatási intézményben.

A fennmaradó 210 óra gyakorlati képzést a hallgatók katonai egységekben és központokban fogják elvégezni a szünidőben.

„Az elméleti képzést minden hallgatónak – férfiaknak és nőknek egyaránt – kötelezően teljesítenie kell.

A gyakorlati képzés azonban csak azoknak a férfiaknak kötelező, akik egészségi állapotuk alapján alkalmasak katonai szolgálatra. A nők csak önkéntes alapon és orvosi vizsgálat után vehetnek részt a gyakorlati képzésen” – mondta Melnik.

A képzés során a hallgatóknak meg kell tanulniuk a taktikai, felderítési és pszichológiai felkészülést, a katonai fegyelem alapjait, az elsősegélynyújtást, valamint a fegyverkezelést.

Az általános katonai alapképzés elvégzése után a hallgatók katonai esküt tesznek, és bizonyítványt kapnak, valamint a katonai nyilvántartásban megjelölik a szakképesítésüket.

A témához kapcsolódó írásunk: 

Ukrajna védelme újragondolva │ KISZó-háttér

Forrás:
KISZó
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó