Debreceni Kamilla: „A munkámban elengedhetetlen a bátorság, a nyitottság…”

Debreceni Kamilla szerkesztő-riporterként nem a megszokott utat járta be, mégis pontosan ott kötött ki, ahol a leginkább otthon érzi magát. Bár korábban még a filmrendezés és a forgatókönyvírás vonzotta, végül a televíziózás világában találta meg önmagát. Nem véletlenül – édesapja és bátyja médiás munkája gyerekkorától nagy hatással volt rá. Ahogy ő fogalmaz: „Az ő munkájukon keresztül értettem meg, mekkora ereje van a médiának.”

Kamilla számára Kárpátalja nemcsak szülőföld, hanem egy olyan közösség, amely sokat adott neki, és amelyért dolgozik minden nap. „Kárpátalján mindig voltak nehéz helyzetek, ám az elmúlt bő öt év mindenki számára embert próbáló volt” – mondta.

Szakmai kiteljesedését nemrég Junior Prima díjjal ismerték el, ami újabb lendületet adott munkásságának. „Ez a díj óriási megtiszteltetés, de úgy érzem, hogy még sok mindent kell tanulnom, és még sok mindent szeretnék elérni a szakmámban” – fogalmazott a TV21 Ungvár munkatársa.

Az elismerés kapcsán Kamilla elmondta, a számára fontos, hogy folyamatosan naprakész legyen, hiszen a gyorsan változó világban az újságíróknak folyamatosan új kihívásokkal kell szembenézniük.

„Bár már több éve dolgozom a médiában, mindig igyekszem megőrizni a kíváncsiságomat és az emberek iránti érdeklődésemet” – tette hozzá.

Az újságírói pályán elengedhetetlen a bátorság, a nyitottság és a kíváncsiság. Őszintén úgy gondolja, hogy az újságírói munkához rendkívül fontos az, hogy mindig figyeljünk arra, amit a beszélgetőpartnerünk mond, és képesek legyünk azt hitelesen visszaadni a közönségnek.

A televíziózás mellett a természetjárás is szívügye.

Így kapcsolódott be néhány éve a Kárpátaljai Hazajáró Egylet tevékenységébe. „2019-ben vettünk részt az első túránkon a barátnőm ötletére, ami a Borzsa-havasokba vezetett. Ez a vidék is a kedvenc helyem lett. Fizikailag komoly kihívás volt, de az az érzés, amikor felérsz a hegyre, leírhatatlan.”

Az első túraélmény után nem volt megállás. A természetjárás fontosságát később saját televíziós műsorába, a Kamillateába is beemelte. Egy egész epizódot szenteltek annak, milyen pozitív hatással van a túrázás az ember testi-lelki egészségére. Így született meg a másik műsor, a Bakancslista ötlete, amely során a kárpátaljai hazajárók túráit dokumentálták, és olyan tájakat mutattak be, amelyek sokak számára ismeretlenek. Bár a háborús helyzet miatt a forgatások szünetelnek, a természet iránti rajongás és a közösségépítés iránti vágy megmaradt.

A jövőbe tekintve egy film- és rendezői mesterképzés elvégzését tervezi.

„Ez a szakma rendkívül sokrétű, rengeteg lehetőséget rejt magában, de a munkával való összehangolása nem mindig egyszerű. A legfontosabb számomra, hogy mindig tisztességesen végezzem a munkámat. Minden erőmmel támogassam azt, amit képviselek” – zárta gondolatait.

Kamilla pályája nem a megszokott irányt követte, mégis ott találta meg a helyét, ahol igazán otthon érzi magát.

Lévai Evelin

A szerzőről és a projektről

Lévai Evelin Kárpátaljáról származik, jelenleg a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Kárpátaljai Közéleti Vezetőképző programjának a résztvevője. Az MCC olyan fiatalok számára kínál oktatási és mentorálási lehetőségeket, akik érdeklődnek a közéleti szerepvállalás iránt, és akik szeretnék hozzájárulni a saját közösségük fejlődéséhez. Az MCC Kárpátaljai Közéleti Vezetőképző programja különösen fontos szerepet játszik a fiatal kárpátaljai vezetők készségeinek fejlesztésében, hiszen a program célja, hogy erősítse a közéleti részvételt, ezzel is elősegítve a helyi közösségek fejlődését.

A program keretében olyan projektet valósít meg, amely a helyi értékeket és hagyományokat kívánja bemutatni, valamint középpontba helyezzen olyan kárpátaljai személyeket, akik munkájuk révén példaként szolgálhatnak a kárpátaljai fiatalok számára. A projekt keretében interjúsorozatot készít olyan helyi szakértőkkel, alkotókkal és hagyományőrzőkkel, akik munkájukkal hozzájárulnak a régió fejlődéséhez. A sorozat során a kárpátaljai művészetek, kézművesség, népi hagyományok és turizmus kerül a középpontba, miközben rávilágít a régió potenciáljára és jövőbeli lehetőségeire. Interjúalanyai jelenleg is Kárpátalján élnek és tevékenykednek. Fontosnak tartja, hogy projektmunkája által is teret kapjanak olyan személyek, akik elmúlt évek nehézségei ellenére Kárpátalján maradtak, munkájukkal segítve a helyi közösségek mindennapjait.

Forrás:
KISZó
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó