A KISZó szerkesztőségének birtokába jutott információk szerint április 23-án, csütörtökön Kárpátaljára látogat Denisz Smihal miniszterelnök.
Úgy tudjuk, a kormányfőt elkíséri útjára Makszim Sztepanov egészségügyi miniszter és Viktor Ljasko országos tisztifőorvos. Látogatást tesznek a megyei klinikai kórházban, ahol az infektológiai kórház túltelítettsége miatt nemrég kialakítottak egy járványügyi részleget.
A kijevi küldöttség emellett Perecsenybe és Csapra is ellátogat, megtekintik a Magyarország felé egyetlen nyitva maradt Tisza közúti határátkelőt. A korábbi hírekkel ellentétben csütörtökön Ungváron mégiscsak beiktathatják hivatalába Olekszij Petrov új kormányzót.
A miniszterelnöki vizitre utal, hogy a kárpátaljai megyeszékhelyen sürgős útjavítás volt szerdán a reptér és a megyei kórház közvetlen közelében. A hírt menet közben kiposztolta közösségi oldalára Vitalij Glagola ungvári újságíró is, aki általában igencsak jól értesült szokott lenni a nem hivatalosan nem közölt hírek tekintetében.
Mint az ismert, pont egy héttel ezelőtt Volodimir Zelenszkij jött Kárpátaljára erőt demonstrálni. Eredetileg ő mutatta volna be az új kormányzót, de ez akkor elmaradt, helyette egy itt zajló hadgyakorlaton tisztelgett.
A KISZó-ban publicisztikát is olvashatnak a múlt heti elnöki vizitről.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.