Erdőtűz pusztított Luhanszk megye Novoajdarszki járásában. A korrespondent.net informéciója szerint a lángokban 5 ember meghalt, 9 megsérült.
Oszkolonivka község közelében, két erdészet területén mintegy 50 hektáron tomboltak a lángok. A helyszínre Harkiv, Doneck, Dnyipropetrovszk és Poltava megyéből is érkeztek mentőalakulatok. Az oltásban 360 ember, 85 tűzoltókocsi vett részt. Mire sikerült megfékezni a tüzet, a lángok martaléka lett 30 lakó- és 80 hétvégi ház.
A hírportál 5 áldozatról és 9 sebesültről számolt be.
Ugyancsak erdőtűz pusztított Kapitanove közelében, itt 40 hektáron kellett oltani.
A helyzetet nehezítette, hogy a szél több helyen felélesztette a lángokat, viszont, mivel a szakadárok nem garantálták a légtér biztonságát, a katasztrófa-elhárítás repülőgépei nem szállhattak fel, hogy a levegőből oltsák a tüzet – közölte Szerhij Hajdar. Luhanszk megye kormányzója nem zárta ki a szándékos gyújtogatás lehetőségét sem.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.