Drágul a hús: nálunk a legolcsóbb

Ukrajna megyéiben eltérnek a húsárak.

A marhahús egyre többe kerül Ukrajnában. Kilogrammja eléri a 102,71 hrivnyát, ami 16% -kal több, mint tavaly, és 1% -kal több, mint egy héttel korábban, írja a TSN hírportál a gazdaságfejlesztési, kereskedelmi és mezőgazdasági minisztériumra hivatkozva.

Július eleji adatok szerint a marhahús átlagos felvásárlási ára 42,6 ezer hrivnya/tonna volt (áfa nélkül). Az árak változók a megyékben, a déli részen a legolcsóbb – 36,75 ezer hrivnya; a legdrágább a központi megyékben– 49,88 ezer hrivnya.

Különösen a marhahús ára emelkedett, annak kilogrammjáért akár 102,71 hrivnyát is elkérnek. A fővárosban a legdrágább, ott akár 115,77 hrivnya is lehet. Keleten olcsóbb, ott „csak” 98,25 hrivnya/kg. A legolcsóbb pedig a nyugati régiókban – mifelénk 95,38 hrivnyát kérnek érte.

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó