A háború minden egyes napjával erősödik az ukrán ellenállás az orosz agresszióval szemben. Kijevbe továbbra sem tudtak betörni az orosz erők, de a délkelet-ukrajnai térségben sem értek el átütő sikert, csupán néhány kisebb települést vontak ellenőrzés alá, egyetlenegy megyei központot sem tudtak elfoglalni. Az elemzők többsége sem erre számított.
A vasárnapi nap folyamán nem is annyira a harcokra terelődött a figyelem, sokkal inkább arra, megkezdődnek-e a béketárgyalások előkészületei. Moszkva a fehérorosz Gomel városát nevezte meg helyszínnek, de Kijev ezt elutasította. Volodimir Zelenszkij elnök más európai várost javasolt, köztük Budapestet is megemlítve. Végül Zelenszkij és Alekszandr Lukasenko belarusz államfő telefonos egyeztetése után arra jutottak, hogy a fehérorosz–ukrán határon találkozhatnának a két ország képviselői.
Előzetesen Dmitro Kuleba, a kijevi diplomácia vezetője jelezte, Ukrajna nem kapitulál és területének egyetlen szegletéről sem hajlandó lemondani.
Válaszul Andrij Klimov, az orosz Szövetségi Biztonsági Tanács egyik vezetője azzal fenyegetőzött, hogy csapataik megsemmisítik az Ukrajnába érkező külföldi fegyvereket szállító konvojokat. Ilyen felvezetés után nehéz bízni az egyeztetések sikerében, melyek egybehangzó közlések szerint meg is kezdődtek.
A háború szörnyűségeként Ukrajnában és az ország határain kezd elhatalmasodni a menekültkrízis. A legtöbben Lengyelország felé kívánják elhagyni az országot, de sokan jönnek Kárpátaljára is, ahonnan Szlovákia, Románia és Magyarország irányában próbálkoznak a határátlépéssel.
A Csapról Záhonyba tartó vasúti kocsik számát megháromszorozták, közel 500 utast tudnak egyszerre elszállítani. Vasárnap délután Csehországba is útnak indult egy 500 fős szerelvény.
Vannak, akik a megyében maradnak. A háború első három napján már 40 ezren érkeztek Kárpátaljára, elhelyezésükről a helyi önkormányzati szervek gondoskodnak, a lakosság hathatós támogatása mellett. Korábban arról volt szó, hogy a régió legfeljebb 50 ezer menekült befogadására lehet képes, de ennél bizonyosan sokkal többen érkeznek majd ide.
Közben Ungváron az orosz támadást kivédeni igyekvő fegyveres erők és területvédelmi egységek számára Molotov-koktélok készítésébe kezdtek a helyiek.
Zelenszkij: az orosz invázió „a népirtás jeleit hordozza magán”