Két év próbaidővel megúszta a borostyáncsempész

Négy év börtönbüntetésre ítélték azt a kárpátaljai férfit, aki csaknem 110 kilogramm borostyánt próbált meg illegálisan kivinni Ukrajnából.

Az előzetes vizsgálat során megállapították, hogy a férfi illegálisan vásárolta és tárolta otthon a nyers borostyánt. Származásának jogszerűségét dokumentumokkal nem tudta megerősíteni.

Később a vádlott a fuvarozással foglalkozó cég egyik alapítójaként illegálisan próbálta az értékes rakományt az ország határain túlra szállítani. Ennek érdekében a csempészárut a cég egyik, az Európai Unióba induló autóbuszába rejtette. A 172 ezer hrivnya értékű borostyánra a Tisza ellenőrzőponton bukkantak.

A férfit 4 év börtönbüntetésre ítélték, amelyet 2 év próbaidőre felfüggesztettek. Emellett a borostyánt lefoglalták. Az ítélet nem jogerős – jelentette a megyei ügyészség sajtószolgálata.

Forrás:
KISZó

Post Author: KISZó