A beregszászi önkormányzat és a Beregszászi Római Katolikus Egyház közös szervezésében gyúlt meg vasárnap a város közös adventi koszorúján a második, a reményt szimbolizáló gyertya.
A történelmi egyházak képviselőinek áldását követően Babják Zoltán, a Beregszászi kistérség polgármestere és Molnár János püspöki helynök gyújtották meg a második gyertyát, a remény lángját az adventi koszorún.
– A remény az, ami most lelki erőt ad nekünk, hogy túléljük ezeket a sötét időket. Áldott adventi várakozást kívánok mindenkinek, töltsék ezt az időszakot szeretetben és békében hozzátartozóikkal, egy szebb jövő reményében – jegyezte meg Babják Zoltán.
Az ünnepségen a Beregszászi Kodály Zoltán Művészeti Iskola kórusa adott elő alkalomhoz illő dalokat.
Kapcsolódó:
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.