Újabb „magyar” üzenet a frontról

A háború kitörése óta először találkozott egymással a fronton Fegyir Sándor és Traski Viktor. A nagy találkozást fotó is megörökítette, amit Fegyir Sándor Facebook-oldalán is megosztott, ahol kiemelte, mindketten felvállalják magyar származásúkat, békeidőben az Ungvári Nemzeti Egyetemen tanítanak, a háború kitörése után pedig több száz társukhoz hasonlóan jelentkeztek a hadseregbe, hogy megvédjék Ukrajnát.

Bejegyzésében a professzor kiemelte, hogy míg ő a gyalogságnál, Traski a 128. kárpátaljai dandárnál a tüzérségnél szolgál.

„Látjuk, hogy egyes gátlástalan politikusok mindent megtesznek azért, hogy a magyarok és az ukránok egymás ellen forduljanak. Mesterségesen botrányokat szítanak, konfliktusokat gerjesztenek. De az emberek bölcsebbek, mint a politikusok, és Magyarországon az emberek megértik, hogy a világ békéjének legfőbb veszélye Oroszország agressziója”

– írta Fegyir Sándor, hozzátéve, azzal, hogy megvédik Ukrajnát, egész Európát védik. Hozzátette: a fronton folyamatosan érzik a támogatást Magyarországról, a magyarság részéről, Budapestről, Debrecenből, Nyíregyházáról, Záhonyból és más városokból, falvakból. Korábban mi is beszámoltunk arról, hogy zoknikat, éjjellátókat és hét darab drónt is vásároltak a magyarok adományaiból az ukrán fronton harcoló kárpátaljai katonáknak.

Az ungvári egyetem professzorra által posztolt kép sajátossága, hogy mindketten a Magyar Honvédségben rendszeresített karpajzs felvarrót is viselik, az ukrán nemzeti felvarró mellett. Fegyir Sándor tavaly szeptember végén adott terjedelmes interjút a KISZó-nak:

Magyarország 3,5 milliárd forintot küld Ukrajna újjáépítésére és a belső menekültek megsegítésére

Traski Viktorral a háború egyéves évfordulója apropója kapcsán február közepén beszélgettünk:

Traski Viktor: „A fronton harcoló katonáknál senki sem akarja jobban a békét”

A felvételt Viktor Mikita kárpátaljai kormányzó is megosztotta közösségi oldalán. A Kárpátaljai Megyei Katonai Közigazgatás vezetője bejegyzésében azt írta, hogy a kárpátaljai magyar nemzeti közösség tagjai az első perctől a fronton harcolnak az orosz megszállókkal.

„A kárpátaljai magyarok már 2014-ben jelentkeztek a katonai egységekhez, és másokkal együtt részt vettek a legsúlyosabb harcokban, többek között a luhanszki repülőtér védelmében, a Debalceve és Mariupol környéki harcokban, Herszon felszabadításában”

–  jegyezte meg Viktor Mikita. Hozzátette: a kárpátaljai magyar közösség képviselői a frontvonal teljes hosszában jelen vannak, így Bahmut védelmében is részt vesznek. Bejegyzését azzal zárta, hogy büszkeséggel tölti el bátorságuk, Kárpátalja büszke lehet rájuk!

Kapcsolódó:

Videó: Magyar nyelvleckék a lövészárokból

Forrás:
KISZó
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó