Megtartották a XVII. Kárpátaljai Tudományos Diákköri Konferenciát

34 fiatal kutató mutatta be pályamunkáját

A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola és a GENIUS Jótékonysági Alapítvány közös szervezésében került megrendezésre a XVII. Kárpátaljai Tudományos Diákköri Konferenciára az Apáczai Csere János Könyvtár Központi olvasótermében.

– Intézményünk folyamatosan igyekszik helytállni, az oktatási-tudományos kihívásokra reagálni, figyelembe venni minden olyan szempontot, ami a diákok számára fejlődési lehetőséget tud felkínálni – fejtette ki köszöntőjében dr. Váradi Natália. A GENIUS igazgatója köszönetét fejezte ki azoknak a kollégáknak, akik felkészítették a hallgatókat, hogy megtarthassák előadásukat. Azoknak a kollégáknak, akik opponálták a munkákat, és azoknak is, akik a zsűriben ülve értékelnek, de elsősorban a diákoknak köszönte meg, hogy minden nehézség ellenére tudományos pályára szánták magukat, tudományos tevékenységet végeznek.

– Harmincöt zsűritag látja majd el szakmai tanáccsal a diákokat, hogy ezzel is hozzájáruljanak a kutatói munkájuk fejlődéséhez, fejlesztéséhez. Hat (biológia-kémia, földtudományi és turizmus, matematika, számvitel és adóügy, filológia, történelem- és társadalomtudomány) különböző szekcióban 34 pályázó tart előadást

– tette hozzá a GENIUS igazgatója.

Dr. Erdei Péter, a beregszászi konzulátus vezető konzulja kiemelte, az, hogy a konferencián ilyen szép számban vesznek részt mind hallgatók, mind bírálók, azt mutatja, hogy a tanulás, az ismeretek elmélyítése mennyire fontos, a tudás ugyanis befektetés a jövőbe.

– Már gyermekkorban mindannyian sokat filozofáltunk azon, hogy kik szeretnénk lenni, milyen pályán induljunk el. A prospektust lapozgatva úgy látom, hogy ha ilyen komoly témákkal, tartalmas művekkel foglalkoznak a hallgatók, kutattak utána, és megírták azt, valószínűleg jól választottak pályát, és a leendő szakmájukban boldogulni, érvényesülni fognak – fogalmazott a diplomata. Végül azon reményének adott hangot, hogy jövőre ugyanitt, ugyanígy, magyar nyelven beszélgethetünk, és ez Kárpátalja összes jelenlegi magyar oktatási intézményében elmondható lesz.

Prof. dr. Csernicskó István azzal, hogy összefogja a Kárpátalján működő, kutató, tevékenykedő aktív professzorokat, doktorokat, a tudományos konferencia is egyre szélesebbé, tágabbá válik.

– A mostani konferencián nemcsak arról van szó, hogy 34 előadás hangzik el, s ugyanannyi írott dolgozat készült, melyeket a hallgatók benyújtottak a szervezőknek, akik legalább két bírálót kértek fel minden egyes dolgozat elolvasására. A fiatalok megtartják az előadásaikat, a zsűri tagjai pedig hasznos tanácsokkal látják el az ifjú kutatókat. Ezért nemcsak azt szeretném megköszönni, hogy Natáliáék megszervezték a konferenciát, hanem azt is, hogy ilyen sokan jelentkeztek, vállalták, hogy bírálják a dolgozatokat, hogy elemzik és értékelik az előadásokat – hangsúlyozta a főiskola rektora.

Az ünnepélyes megnyitó után nem maradt más hátra, mint a szekciónkénti előadások meghallgatása, értékelése. A diákköri konferencia néhány óra elteltével eredményhirdetéssel, az elismerő oklevelek átadásával zárult.

Hegedűs Csilla
A szerző felvétele

Forrás:
KISZó
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó