Meseország, csodaország a BMG-ben ● Kárpáti Igaz Szó

A Beregszászi Bethlen Gábor Líceumban mindig történik valami érdekes, ami egyben hasznos is. Ezen rendezvények sorát gyarapította a csütörtökön megrendezett diáknap is.

Hegedűs Csilla

– Fordított napot rendeztünk, melynek egyfajta mesekeretet adtunk Meseország, csodaország címmel. Ez számos lehetőséget rejtett, hiszen reggel hivatalos „hatalomátvétellel” indítottuk a napot. Szabó Árpád igazgató átadta a „líceumi királyság” vezetését a tízedikesek által irányított diákönkormányzatnak – mesélte Bárdos Nóra osztályfőnök, aki a ceremóniamesteri címet kapta. – Varázskapun léptettük be a gyerekeket a tantermekbe, ahol a tizedikesek tanárokként fogadták őket. Mivel idén Petőfi-év van, a magyar irodalom órán méltattuk a költő bicentenáriumát, aki meg is jelent az intézményben, a gyerekek kérdéseket tehettek fel neki. A szintén megidézett igazságos Mátyás király időkapszulával érkezett. Egy másik órán vetélkedőket szerveztünk a gyerekeknek. Tíz meséből választhattak a tanulók, azokat kellett dramatizálniuk, illetve egy osztálydalt előadniuk – tette hozzá a magyartanár.

Az udvaron isteni illatok terjengtek, nem véletlenül, bográcsban a végzősök kőlevest főztek.

– Mátyás király az egyik követ Erdélyből hozta, hogy egy kicsit lélekben is egyesüljünk pünkösd alkalmából, a másikat pedig a Tiszából. A kőleves végül babgulyássá „változott”. Úgy hiszem, ebben a jelenlegi nehéz helyzetben a mai nap sikerült mindenki szívébe egy kis vidámságot csempészni, és elvarázsolni – jegyezte meg mosolyogva Nóra.

A tizedikesek szemmel láthatóan kitettek magukért, szívvel-lélekkel készültek, szerveztek, mindent megtettek azért, hogy tanulótársaik jól érezzék magukat, és természetesen tanáraik is meg legyenek elégedve.

– Évek óta nem volt lehetőség arra, hogy ilyen nagyszerű napot szervezzünk, ezért is nagy öröm számunkra, hogy most végre sikerült. Két rendhagyó magyar irodalom órát vezettünk le, mondhatom, nagyon jó hangulatban – fejtette ki Bornemissza Emese, a diákönkormányzat alelnöke.

Derceni Klaudia elnökségi tag az elhangzottakhoz hozzáfűzte: „öröm volt látni, hogy a gyerekek a mesés napon mennyire fel voltak pörögve. Szerintem az a legfontosabb, hogy jól érzik magukat, és a tanárok is élvezik az előadásokat, a programokat, ami nekünk, szervezőknek egyértelműen a legeslegjobb érzés”.

Hasonlóan reagált Sass Eszter, az önkormányzat elnöke is.

– Most értettük meg csak igazán, hogy nekünk milyen remek tanáraink vannak, amiért nagyon hálásak vagyunk. Most egy kicsit mi is tapasztalhattunk, hogy hogyan kell a gyerekek figyelmét lekötni, és amikor ez sikerült, valóban sikerélményként éltük meg mindannyian.

– Milyen érzés volt nem a padban ülni, hanem a katedrán állni?

– Úgy, hogy tíz évet leültem az asztal másik oldalán, s most oda kellett állnom „tanárként”, és előadnom, őszintén megmondom, nagyon elgondolkodtató volt. Egyben viszont biztos vagyok, mégpedig abban, hogy ezek után odamegyek a tanáraimhoz, és csak annyit mondok: köszönöm!

A fordított, mesés nap tehát remekül sikerült, mindenki elégedett volt mind a programokkal, mind a „kőlevessel”, mind a vetélkedőkkel. A zsűri értékelése szerint a vetélkedők legjobbja a 9 B. osztály lett, ők közös pizzázáson vehetnek részt, a második helyezett a 7 B-sek, akik az Ilosvai-cukrászdában fagyizhatnak, harmadik helyen a 11 A és B osztály végzett, a gyerekek a Fornetti kávézó vendéglátását élvezhetik. A különdíjas elsősök pedig szintén egy jó fagyit fogyaszthatnak el az Ilosvai-cukrászdában.

Forrás:
KISZó/Fotók:Hegedűs Csilla

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó