Ungvárra várják Zelenszkijt

Elnöki minőségében először látogat Kárpátaljára Volodimir Zelenszkij. A Varosh.com.ua saját, meg nem nevezett forrásaira hivatkozva szerda reggel azt közölte, hogy az államfő szombaton, július 6-án érkezik a megyébe.

A portál szerint a hivatalos munkalátogatás első számú oka az új kormányzó, Igor Bondarenko beiktatása. A Kárpátaljai Megyei Állami Közigazgatás elnökének beiktatására a déli órákban kerülhet sor. A Varosh úgy tudja, hogy a korábbi gyakorlattal ellentétben, ezúttal nem terveznek nagyszabású beiktatási ceremóniát. Az elnök a vizit során több hivatalos találkozón is részt vesz, ám ezekről egyelőre nincs konkrét információ.

Ahogy arról a KISZó is beszámolt, Igor Bondarenko kinevezése meglepetésszerű, ugyanis korábban Anatolij Poloszkov, a Chizay borászat igazgatója, Szerhij Gajdaj, a Munkácsi Járási Állami Közigazgatás volt vezetője, Nuszer Ernő, Munkács egykori polgármestere számított a megyevezetői tisztség esélyesének. Érdekesség, hogy Bondarenko neve azután merült fel, hogy Poloszkov nyilvánosan gratulált a kinevezéséhez.

Az új megyevezetőről annyit érdemes tudni, hogy egy munkácsi vállalkozó, a Bondarenko kávézó-cukrászda hálózat tulajdonosa, Ungváron és Munkácson optikai szalonjai is vannak. A Krím félszigeten született, a 90-es évek elejéig hivatásos katona volt, ezt követően kezdett vállalkozni. Ami a hivatalnoki tapasztalatait illeti, korábban a Munkácsi Járási Állami Közigazgatás helyettes vezetője volt, az igazságügyi minisztériumban főosztályvezetőként dolgozott.

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó