A Papilio Természet- és Környezetvédelmi Egyesület újra megszervezte az Erdei Iskolát Nagydobronyban. Játékos módszerekkel igyekeztek megismertetni az erdő, a rét növény- és állatvilágával a vállalkozó kedvű gyerekeket. A hét tematikájáról Keresztyén Hidi Andrea biológussal, a tábor egyik előadójával beszélgettünk.
– Milyen változások történtek a tavalyi évhez képest?
– Tavaly egész héten jó idő volt, ezért mindennap kint tudtunk lenni a természetben. Múlt évben Katona András birtokáról közelítettünk meg egyes élőhelyeket. Most, mivel az első két nap rossz volt az idő, a középiskolában tartottuk a foglalkozásokat. A főbb szempontok azonban nem változtak.
– Mekkora az érdeklődés a tábor iránt?
– Többen vannak, mint tavaly. Illetve napról napra változik a létszám. A gyerekek nagyon jól érzik magukat. Szerdán sikerült kimenni a víztározóhoz, ahol a fiúk horgászhattak is.
– Milyen programokkal készültek?
– Vannak szabadidős és szakmai programok is. Az utóbbiakat biológusok vezetik, s a növény- és állatvilágra egyaránt kiterjednek.
– Milyen célja van a tematikus hétnek?
– A gyerekekkel meg szeretnénk ismertetni a környező élővilágot. Manapság a fiataloknak kevesebb élményben van részük. Régebben jobban ismerték a növényeket, az állatokat. Itt vidéki gyerekekről van szó, mégis idegen számukra ez a világ. Az sem titkolt cél, hogy kicsit kiszakítsuk őket a túlságosan civilizált környezetből, amihez hozzá vannak szokva.
– Ez mennyire könnyű feladat?
– Változó. A fiúk jobban szeretik a pörgősebb feladatokat, míg a lányok a nyugisabbak iránt érdeklődnek: kézműveskednek, beszélgetnek stb. Ezenkívül a lányokat a növények, míg a fiúkat az állatvilág vonzza.
Bara Tünde