2000 dollár az illegális faszállítmányért

Egy kárpátaljai erdészt 30 ezer hrivnya kenőpénz elfogadásával gyanúsítanak.

A kárpátaljai megyei ügyészség vesztegetés és zsarolás vádjával, illetve kenőpénz átvételével gyanúsítja a nagybocskói erdőgazdaság egyik munkását – mondta el a megyei ügyészség szóvivője, Katerina Hizsnyak, akit a suspilne.media idéz.

Elmondása szerint az erdőőr, visszaélve a pozíciójával, illegális faelszállítást szervezett a kárpátaljai embereknek.

„A nyomozás több ilyen cselekményt is dokumentált az idén január és április folyamán. A gyanúsított 2000 dollárt vagy egy ilyen értékű külföldi rendszámú autót követelt a faszállítmányokért” – mondta el a szóvivő.

A rendőrök januárban vették nyilvántartásba a férfit, amikor előzetesen 12 000 hrivnyát utaltak át neki az illegális „segítségért”. Tegnap (április 15., – a szerk.), miután kézhez kapott még 20 ezer hrivnyát, az erdészt elfogták és őrizetbe vették.

Az ügyben tart a nyomozás.

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó