Ilyen sokan még soha nem támogatták Ukrajna EU-s tagságát

A Németországban, Franciaországban, Olaszországban és Lengyelországban egyidejűleg végzett felmérés tanúsága szerint a polgárok meghatározó többsége akarja Ukrajna uniós tagságát.

A támogatottság Franciaországban a legalacsonyabb, de itt is a megkérdezettek közel kétharmada (62 százalék) véli úgy, hogy Ukrajnának az Európai Unióban a helye. A németek 69 százaléka osztja ezt az álláspontot. Az olaszországi válaszadók 71 százaléka nyilatkozott úgy, hogy elfogadja Ukrajna integrációs törekvéseit.

A lengyel társadalom állásfoglalása a legegyöntetűbb.

A szomszédos országban a lakosság 91 százaléka van Ukrajna csatlakozása mellett.

A közvélemény-kutatásból, melynek társszervezője a Jaltai Európai Stratégia (YES) volt, az is kiderült, hogy az Ukrajnát ért agresszió után 68 százalékra nőtt azok száma, akik támogatják az EU szorosabb integrációját védelmi téren. Olaszországban 59, Németországban 66, Franciaországban 68 százalék szorgalmazza a közös európai haderő létrehozását – adta közre Pravda.com.ua.

Aktuális háborús élő hírfolyamunkat itt találja:

Élő, 9. nap – Harcok voltak Európa legnagyobb atomerőműve körül

 

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó