Vezérkar: a megszállók újabb bábállam létrehozására készülnek

Az orosz megszállók azt tervezik, hogy megszálló hatalmi szerveket hoznak létre az ideiglenesen elfoglalt területeken.

A felderítés adatai szerint Oroszországban már hozzáláttak az erőszakszervezetek, bíróságok, ügyészségek munkatársainak toborzásához, akiket az ideiglenesen megszállt területekre terveznek küldeni – tájékoztatott az Ukrán Fegyveres Erők Főparancsnoksága.

A Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) már lépéseket tett annak érdekében, hogy Herszon megyében létrehozza az újabb „bábnépköztársaságot”. „A feladattal megbízott struktúrák alapvető teendője, hogy úgynevezett felvilágosító munkát végezzenek a helyi hatalmi szervek és a lakosság körében – közölte az ukrán vezérkar.

Ezzel egyidejűleg azt is közölték, hogy – a hírszerzés információi alapján – az orosz megszálló csapatok személyi állományának morális-pszichológiai állapota és motiváltsága alacsony, s tovább romlik.

Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat itt olvashatja!

 

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó