Az ukrán végzősök jelentős része külföldön marad tanulni

Az ukrán vizsgaközpont igazgatója úgy véli, a végzősök közül kevesen jönnek vissza Ukrajnába, legfeljebb azok, akiknek nem sikerül külföldön felvételizni.

Az Ukrajnát elhagyó érettségizők jelentős százaléka külföldön marad, hogy külföldi egyetemeken tanuljon tovább – hangzott el Valerij Bojko véleménye az egyik sajtótájékoztatón, írja az Osvita.

Az Ukrán Oktatásminőségi Értékelő Központ igazgatója szerint annak ellenére, hogy csaknem 30 ezer végzős külföldön kívánja teljesíteni a több tantárgyat magába foglaló nemzeti multitesztet, ezzel sokan csak tartaléklehetőségként élnek. A vizsgázók többsége külföldön képzeli a jövőjét.

„Tökéletesen megértem, hogy a közel 30 000 külföldre menekült végzős csupán egy ok miatt érettségizik. Legyünk őszinték – azért, hogy legyen egy vészforgatókönyvük arra az esetre, ha nem jutnak be egy németországi, lengyelországi, franciaországi, nagy-britanniai vagy amerikai oktatási intézménybe. Hiszen jelentős százalékuk külföldön marad tanulni” – vélekedett Bojko.

Mint ismeretes, 229 végzős erősítette meg részvételi szándékát az idei, ZNO helyett bevezetett, egyszerűsített érettségi vizsgán.

ZNO: az érettségizők 23 európai országban vizsgázhatnak

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó