Több mint 25 000 ukrán kapott véletlenül állami támogatást

Az eTámogatás keretében kapott pénzt visszautalják a gazdasági minisztériumnak.

Több mint 25 ezer ukrán kapta meg tévedésből  a 6500 hrivnya állami támogatást. Valamennyien költségvetési intézmények alkalmazottai voltak, akik nem jogosultak a kifizetésre. A források egy része már visszakerült a minisztériumhoz.

Szerhij Marcsenko pénzügyminiszter elmondta, a tárca ellenőrizte a kedvezményezettek nyilvántartását március 7. és 31. között, amely csaknem 4,8 millió ukránról tartalmaz információt. Megállapították, 25 524 olyan személynek utaltak át pénzt, akik nem jogosultak a támogatásra.

A Suspilne megkeresésére a Pénzügyminisztérium arról számolt be, hogy a jogellenesen átvett állami kifizetések megszüntetéséről vagy visszaküldéséről a gazdasági tárca dönt.

Összességében 166 millió hrivnyát utaltak ki tévedésből az eTámogatáson keresztül. Július 11-ig mintegy 12 millió hrivnya érkezett vissza. Ebből közel 9 millió hrivnyát magánszemélyek szolgáltattak be, további 3 milliót pedig a bankok adtak vissza fel nem használt segély formájában.

Mint ismeretes, a Miniszteri Kabinet július 7-én a zárta le a márciusban indított állami eTámogatás programot, amely keretében 6500 hrivnyás kifizetést lehetett kapni. Az állam összesen mintegy 31 milliárd hrivnyát utaltak ki az állampolgároknak.

Ezentúl a vállalkozók is részesülhetnek a 6500 hrivnya állami támogatásban

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó