Henkel Zoltán és felesége, Babett a megbízhatóságra és a pontosságra esküszik
A koronavírus-járvány, majd a háború kitörése ellenére a Henkel Busz személyszállítási vállalat töretlenül szolgálja ki ügyfeleit. Az akadályokat profi problémamegoldó képességgel leküzdő Henkel család nem adja fel egykönnyen, a változásokra folyamatos bővüléssel válaszol.
Bujdosó Ivett
– 2010-ben indult a vállalkozásunk, amikor is nagy erőfeszítések árán sikerült megvásárolnunk az első autóbuszunkat. Az évek során folyamatosan törekedtünk a fejlődésre, melynek eredményeképp mostanra 13, különböző férőhelyes járművel szolgáljuk ki megrendelőink igényeit. Egyszemélyes fuvarozástól 50 fős csoportok szállításáig mindent vállalunk. 2014-től nemzetközi engedéllyel is rendelkezünk – avat be a kezdetekbe Henkel Zoltán igazgató. – Számos külföldi ügyfelünk van. A megbízhatóság és a pontosság meghozza gyümölcsét.
Mint megtudtuk, a legelső autóbusz vezetője maga az igazgató volt.
– Egy személyben voltam sofőr, igazgató, karbantartó. Természetesen a feleségem, Babett mindenben segített és támogatott, levette a vállamról az adminisztrációs feladatokat, amiket azóta is ő végez – sikerrel. 2012-ben vettük fel az első munkavállalónkat, és azóta folyamatosan bővülünk, jelenleg 13 sofőrt foglalkoztatunk. Ez büszkeséggel és jóérzéssel tölt el, ugyanis családi vállalkozásként ez hatalmas előrelépés – fejtette ki.
Henkel Zoltán hozzátette, a céges közösség összetartó, a nehézségek pedig egyre jobban összekovácsolják a csapatot.
– A frusztrált sofőrök az utasokat is idegessé, elégedetlenné teszik. Ezért a célunk olyan munkakörnyezet megteremtése, melyben az itt dolgozók kiteljesedhetnek, ezáltal odaadással, elkötelezetten végezhetik mindennapi teendőiket. A megrendelők pozitív visszajelzéséből tudunk tovább építkezni – magyarázta. – A koronavírus-járvány, utólag visszatekintve, negyedannyi fejtörést és problémát okozott, mint a februárban kitört háború. Mindkettő elzárt minket a világtól, ám a pandémia hagyott némi lehetőséget a munkavégzésre. Most azt érezzük, hogy nehéz, ám a megrendelőink kitartanak mellettünk, nem hagyják cserben a vállalatot.
Mint megtudtuk, a tervek között szerepelt a cég bővítése, ám a háború mindent felülírt.
– Az éves elképzeléseinkben az állomány megduplázása szerepelt. Januárban 25 sofőrrel számoltunk, ám február 24. mindent megváltoztatott. Most az a cél, hogy megtartsuk a meglévő munkavállalóinkat. Nem adjuk fel a bővítésre vonatkozó elképzeléseinket, ám valamivel későbbre halasztottuk azokat.
Henkel Zoltán szerint ettől függetlenül vállalkozni jó.
– Sokan panaszkodnak, hogy nehéz, körülményes egy vállalkozás beindítása. De talán az a legkönnyebb rész, ugyanis a fennmaradás lényegesen több odafigyelést és munkát igényel. Véleményem szerint minden hozzáállás kérdése. Az ügyintézés sosem volt egyszerű, ám mi nem is vártuk, hogy bármi az ölünkbe hulljon. Dolgozni, fejleszteni, kitartani: talán ez a siker titka.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.