Az Egyesült Államok Képviselőháza április 20-án megszavazta az Ukrajnának szóló sokat késleltetett segélycsomagot.
Kijev 60,84 milliárd dollárnyi segélyhez juthat, miután a demokraták és a republikánusok az előbbiek több hónapos ellenállása után megszavazták, hogy az Egyesült Államok továbbra is támogatja Ukrajnát az orosz invázióval szemben.
A jogszabály most a szenátushoz kerül, várható ottani jóváhagyása után pedig Joe Biden elnökhöz, aláírásra.
A támogatás egy 95,3 milliárd dolláros segélycsomag része, amelyet Ukrajnának, Izraelnek és az Egyesült Államok más szövetségeseinek szánnak, köztük Tajvannak a lehetséges kínai fenyegetésekkel szemben. A képviselőház április 20-án a teljes csomagot jóváhagyta. Biden most a Szenátusnál sürgeti, hogy mihamarabb az asztalára kerüljön aláírásra az erről szóló jogszabály.
Az amerikai segítségnek köszönhetően Ukrajna fontos erőforrást kap a győzelemhez és az újjáépítéshez. Ezt Denisz Smihal miniszterelnök jelentette be a Telegramon. Megköszönte mindkét félnek, hogy a kongresszusban jóváhagyták az ukrajnai segélycsomagot.
Smihal emlékeztetett, hogy a segélycsomag 61 milliárd dollárt irányoz elő, amelyből:
védelmi kiadásokra – 49,9 milliárd,
a költségvetés támogatására – 7,8 milliárd,
gazdasági segélyre – 1,57 milliárd,
humanitárius aknamentesítésre és határvédelemre – 400 millió megy majd.
A miniszterelnök hozzátette: a hadsereg több nagy hatótávolságú fegyvert és légvédelmi rendszert kap. A hatóságok pedig biztosítani tudják majd a költségvetési kiadások finanszírozását, és forrásokat irányíthatnak a kritikus infrastruktúra helyreállítására.
Felszólította a többi országot is, hogy kövessék az Egyesült Államok példáját az Orosz Föderáció befagyasztott eszközeinek Ukrajna újjáépítése céljából történő átadása kapcsán.
Az USA továbbra is küldi a katonai segélycsomagokat Ukrajnának
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.