Mint arról korábban beszámoltunk, egy év kihagyás után a Kárpátaljai KultúrKaraván idén ismét programokat szervez. Jó hír ez sokak számára, hiszen a kárpátaljai lakosok, főleg a mostani nyomasztó időkben szó szerint ki vannak éhezve egy kis kikapcsolódásra. Meghívásukra elsőként Nagy Bogi magyarországi énekes érkezett a makkosjánosi Helikon Hotelbe, ahol felejthetetlen koncertet adott zenésztársaival. A tény, hogy a kárpátaljai közönségnek mennyire hiányzott már egy könnyed este, egy kis szórakozás, mi sem bizonyította jobban, mint az, hogy az énekesnő és zenésztársai, Káposztás Bálint és Biró Rómeó telt ház előtt lépett színpadra.
Hegedűs Csilla
– A 2025-ös évadban újra a kisebb közösségekre koncentrálunk, és arra, hogy az emberek egy pici szigetet találjanak a Kárpátaljai KultúrKaraván rendezvényein. Egy olyan szigetet, ahol kikapcsolódhatnak, ahol letehetik a mindennapi terheiket, ahol jól érezhetik magukat, és ahol olyan neves magyarországi művészekkel találkozhatnak, akik inspirálóan hatnak rájuk, akiknek mondanivalójuk van számukra
– emelte ki Kudlotyák Krisztina programszervező. Arra a kérdésünkre, hogy hogyan esett a választás Nagy Bogira, Krisztina elmondta, Bogi az az előadó ma Magyarországon, aki generációkat köt össze. Nem mondhatjuk róla azt, hogy ráállt a trendek hullámára, inkább az érzelmes vonalat követi, és ez minden generációt megszólít, a legfiatalabbaktól egészen az idősekig.
Boginak valóban olyan értékekről és érzelmekről szólnak a dalai, ami mindenkit érint, hiszen vagy megéltük ezeket, vagy meg fogjuk élni. Mindannyian vágyunk az érzelmekre, és ezt az énekesnő a szövegeiben gyönyörűen és igényesen fogalmazta meg.
– Most először léptem fel Kárpátalján, és nagyon megtisztelő, hogy egy ilyen csodálatos közönséghez jöhettünk és zenélhettünk, továbbá az is megtisztelő, hogy a szervezők ránk gondoltak. Öröm számunkra, hogy ilyen sok embert meg tudtunk szólítani, valószínűleg ebben az is közrejátszott, hogy az itt élők vágynak a kulturális eseményekre. Nagyon pozitív érzésekkel érkeztünk, és ugyanolyan pozitív érzésekkel megyünk haza
– hangsúlyozta a koncert után Nagy Bogi.
– A koncert előtt sok témát érintve beszélgettetek Krisztinával. Szokványos ez nálad fellépés előtt?
– Nagyon ritkán fordul elő, hogy ilyen jó kis beszélgetések előzik meg a koncertet, az pedig még ritkább, ahol ennyire fel vannak készülve az életemből. Olyan kérdéseket is kaptam, melyekre nem voltam felkészülve, mert nem szokták egy általános interjún megkérdezni, és éppen ez volt benne a szép és érdekes – fejtette ki Nagy Bogi.
A Kárpátaljai KultúrKaraván legközelebbi programjára előreláthatólag augusztusban kerül sor.
Kapcsolódó tartalom:
Újraindul a Kárpátaljai KultúrKaraván programsorozata │KISZó-háttér
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.