Egy mérgező eper miatt kellett orvoshoz fordulnia egy kárpátaljai lakosnak a minap. Mint kiderült, az epret Nagyszőlősön vásárolta.
Kárpátalján, így országszerte is, a korai szezonális gyümölcsök, különösen az eper iránti kereslet kiemelten magas. Az eper ára jelenleg 180-250 hrivnya között mozog kilogrammonként.
A szakemberek figyelmeztetnek, hogy a korai gyümölcsök és zöldségek magas nitráttartalmúak lehetnek, ami ételmérgezéshez vezethet, különösen gyermekek esetében – közölte az Állami Élelmiszer- és Fogyasztóvédelmi Szolgálat. Munkatársaikhoz idén már két hivatalos panasz is érkezett a kárpátaljai lakosoktól mérgező eprek miatt.
40 000 hrivnyás bírságot szabtak ki egy bolt tulajdonosára Nagyszőlősön, miután egy vásárló mérgezést szenvedett a megvásárolt gyümölcs miatt, Ungváron egy másik kereskedőre 128 000 hrivnyás bírságot róttak ki a higiéniai előírások megszegése miatt.
A bírságok mértéke egyébként akár 320 000 hrivnyáig is terjedhet, a szabálysértés súlyosságától függően.
A fogyasztóvédelmi szakemberek fokozzák az élelmiszerek ellenőrzését a boltokban és a piacokon egyaránt. Az ungvári központi piacon például naponta ellenőrzik a termékeket.
Tavaly több mint 15 ezer panasz érkezett a fogyasztóvédelemhez
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.