Száz perc száz emberért – Huszonkettedik alkalommal is

Huszonkét éve már, hogy Beregszászi Olga, a szülővárosának nevét viselő, Magyarországon élő énekes Budapesten szervez jótékonysági koncertet a kárpátaljai nehéz sorsú magyarokért. Április 27-én hagyományosan a MOM Kulturális Központban tartották meg a nagyszabású rendezvényt, melyen többek mellett fellépett a Kormorán együttes, Balázs Péter színművész, Navratil Andrea énekes, a beregszászi Rezeda néptáncegyüttes.

Hegedűs Csilla

Beregszászi Olga rendre személyesen hozta el az összegyűlt pénzadományt. Ezúttal nem tudott eljönni, viszont Beregszászba látogattak azok a hölgyek, akik első perctől támogatták Olga kezdeményezését. Így a Vérke-parti városba érkezett Schmittné Makray Katalin, Magyarország korábbi köztársasági elnökének, Schmitt Pálnak a neje, Hampel Katalin Magyar Örökségdíjas Divattervező, valamint Béres Klára, a Béres Alapítvány elnöke.

Útjuk elsőként a Beregszászi Kodály Zoltán Művészeti Iskolába vezetett, ahol a rászorulók már nagyon várták őket. Babják Zoltán szívélyesen fogadta a kedves vendégeket, mint mondta, megtiszteltetés és öröm, hogy a hölgyek ellátogattak Beregszászba, akikkel eddig a jótékonysági koncerteken találkozott.

– Mindig fontosnak tartom részt venni a Budapesten megrendezett koncerten, és roppant fontos, hogy most a városunkban fogadhatjuk a főszervezőket és támogatókat. Azokat a hölgyeket, akik a kezdetektől Olga mellé álltak, és a mai napig támogatják a kezdeményezését. A beregszásziak nevében szeretném megköszönni az áldozatos munkájukat, azt, hogy gondolnak ránk, hogy nem felejtik el a nehéz körülmények között élőket – hangsúlyozta a Beregszászi kistérség polgármestere.

A művészeti iskola növendékei és pedagógusai rövid koncerttel kedveskedtek a vendégeknek, akik ezt követően átnyújtották az anyagi támogatást a 100 rászorulónak.

Néhány éve a tehetséges gyermekeket is segíti Beregszászi Olga. Az átadóünnepséget ezúttal is a Beregszászi Kossuth Lajos Líceumban tartották meg, ahol Zseltvay Emese igazgató fogadta az adományozókat. Bárdos István pedagógus kihangsúlyozta, Beregszászi Olga néhány éve úgy döntött, hogy hasonló módon azokhoz, akik valaha őt segítették a művészi pályán, valamiképpen visszaadja a mostani fiatalabb generációnak azt az adományt, amit sorsának jóvoltából egykor kapott.

– Tekintsetek erre az adományra úgy, fogadjátok olyan lelkülettel, mintha egy kölcsönt kaptatok volna váratlanul, a segítő szándék megnyilvánulásaként – intézte szavait a támogatott diákokhoz a pedagógus. Idén húsz, Beregszász iskoláiban tanuló tehetséges diák részesült anyagi támogatásban.

Hampel Katalin első perctől rész vesz a kezdeményezésben, most sem volt ez másként.

– Huszonöt évvel ezelőtt keresett meg Olga az ötlettel, hogy szeretné a szülővárosát támogatni, arra kért, csatlakozzak, és szervezzünk együtt jótékonysági koncertet. Boldogan mondtam igent, és azóta is az est első részét Olga szervezi, a másodikat én, a divatshow-al. A szervezés oroszlánrészét azóta is ketten csináljuk, a jegyeladástól a műsorszervezésig. Ez nagyon nehéz munka, de egyben élmény is, és most az a legnagyobb élmény számomra, hogy itt lehetek. Többször mondtam már, hogy idős korom miatt már nem vállalom ezt az egészet, de most, hogy találkoztam a beregszásziakkal, az idősekkel és a fiatalokkal egyaránt, megtekinthettem a művészeti iskolások fellépését, biztos, hogy folytatni fogjuk ezt a missziót – hangsúlyozta a viselettervező. Hozzátette, a támogatókat sosem volt nehéz megtalálni, a 22 év alatt a 700 fős elegáns terem zsúfolásig megtelt, a művészek is ingyen lépnek fel, a szeretetdobozban is mindig sok pénz gyűl össze. – A divatbemutatón most nem modellek, hanem ismert, de hétköznapi hölgyek – politikusok, műsorvezetők – mutatták be a ruhákat, és úgy láttam, sokkal nagyobb sikerük volt, mint a kevésbé ismert modelleknek – jegyezte meg Hampel Katalin.

Schmittné Makray Katalin szintén első alkalommal járt vidékünkön.

– Jó magam is több mint húsz éve részt veszek a budapesti koncert szervezésében és lebonyolításában. Előbb manökenként – mindmáig szívesen öltöm fel Hampel Katalin csodás ruháit –, majd támogatóként.

– Miért tartja fontosnak, hogy segítsék a kárpátaljai rászorulókat?

– Soha nem volt kérdés az, hogy segítséget nyújtsunk, de sajnos nem tudunk eleget tenni. Most, hogy láttam azokat a személyeket, akiket támogatunk, az én gyermekkorom jutott eszembe. Én ’56-os, „háborús” gyerek vagyok, ezért átérzem azt, amikor olyan országban kell élni, ahol háború dúl, ahol nélkülözés van. De biztató dologként jegyezném meg, hogy én is felnőttem, megöregedtem. Azt kívánom mindenkinek, hogy legyen jobb élete, és ne azért aggódjon, ami nincs, hanem az legyen fontos, ami van, és együtt tegyünk azért, hogy még több legyen. De a legfontosabb az, hogy szeretet legyen egymás iránt, ugyanis ez ad energiát a folytatáshoz. Mi biztos, hogy minden energiánkkal a folytatásra törekszünk, és azt is bizton állíthatom, hogy nincs olyan nap, hogy ne gondolnánk az itteni honfitársainkra – jegyezte meg Schmittné Makray Katalin.

A rászorulók az anyagi támogatás mellett Béres Cseppet is kapnak, ami testi erőt ad, s ez szintén nagyon fontos. Az immunerősítőt ezúttal Béres Klára nyújtotta át a kedvezményezetteknek.

– Boldog vagyok, amikor azt mondhatom, hogy a kezdet kezdete óta a program mellett állunk. A Béres egy olyan cég, amely törődik a magyarsággal, s nekünk ez nem egy szlogen, hanem szívből jövő érzés. Apósomnak, dr. Béres Józsefnek, a Béres Csepp megalkotójának életútja számunkra egy erőforrás, vagyis azt jelenti, hogy nekünk, utódoknak kötelességünk folytatni azt, amit ő elkezdett. A mi családunkban természetes, hogy a jó ügy mellé állunk, mert ott a helyünk. Az pedig külön megtiszteltetés, hogy az Olga programjában részt vehetünk, és segíthetünk. A segítségnyújtás nekünk ad erőt a mindennapi küzdelmeinkben – hangsúlyozta Béres Klára.

A beregszászi programon mindhárom támogató hölgy nagyon jól érezte magát, és egyöntetűen kihangsúlyozták, hogy bár most először jártak Kárpátalján, de biztos, hogy nem utoljára

Forrás:
KISZó
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó