Washingtonban pozitívan értékelik Ukrajna lépéseit a korrupció elleni küzdelemben, ugyanakkor hangsúlyozzák, hogy ennél többet is lehetne tenni annak felszámolásáért, írja az Ukrinform Matthew Miller, az Egyesült Államok külügyminisztériumának szóvivőjére hivatkozva.
„Régóta tárgyalunk az ukrán kormánnyal a korrupcióellenes intézkedések alkalmazásának szükségességéről” – mondta a szővivő.
Hangsúlyozta: Washingtonban azt látják, hogy az ukrán fél az elmúlt években számos korrupcióellenes intézkedést hozott.
„Úgy gondoljuk, hogy többet is lehetne tenni, így folyamatos párbeszédet folytatunk velük ebben a kérdésben” – jegyezte meg Miller.
Jelenleg a Honvédelmi Minisztérium és a honvédség osztályainak ellenőrzése zajlik. Rendszeresen felügyelik az élelmiszer-ellátást, és az elmúlt hónapokban már több, tízmillió hrivnya értékű jogsértést fedeztek fel.
Az általános mozgósítás miatt elmarad a tavaszi sorkatonai behívás
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.