Tragédia Ungváron: kiugrott egy diák a 6. emeletről

A megyeszékhelyen egy másodéves színészhallgató kiugrott a közművelődési college kollégiumának hatodik emeleti ablakából. A helyszínen életét vesztette, adta hírül Vitalij Glagola független újságíró Telegram oldalán.

A diák szobájában búcsúlevelet találtak. A szobában megtalálták a telefonját is. A tokban volt egy cédula, rajta a telefon jelszava és egy rövid üzenet: „Ott mindent megtaláltok.” Mindez arra utalhat, hogy előre megtervezte tettét. A rendőrség vizsgálja a telefon tartalmát és a tragédia körülményeit.

Egy másik diák elmondása szerint, aki az áldozat mellett állt és sírt, a fiú nem sokkal a tragédia előtt még ezt mondta: „Szerintem nem sikerült… Nem sikerült az NMT…” (nemzeti multidiszciplináris teszt). Ez volt az utolsó mondat, amit bárki hallott tőle.

A fiú szülei elváltak. Édesanyja elindult Husztról Ungvárra.

A srác huszti lakos volt, és ma írta a nemzeti multitesztet a Függetlenség parton lévő 1. számú középiskolában. Ez a teszt dönthette el, hogy a diák felvételt nyer-e a bachelor képzésre vagy marad a college-ben.

Az orvosok sokáig küzdöttek az életéért, de nem sikerült megmenteniük.

Öngyilkosságot akadáyoztak meg a munkácsi rendőrök (+videó)

Forrás:
KISZó
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó