Ukrajnában a büntetés-végrehajtó intézmények mintegy harmadának felszámolását tervezik – tájékoztatott a korrespondent.net a Szabadság Rádió hírére hivatkozva.
Az országban több mint száz börtön van, többségükben a fogvatartottak száma nem éri el a maximumot. Denisz Maljuszka igazságügy miniszter arról tájékoztatott, hogy a tárca felül kívánja vizsgálnia azt az elvet, hogy a büntetés alapvető formája az elzárás, mivel ez a módszer egyrészt nem hatékony, másrészt drága.
A feleslegessé vált börtönöket a tárca értékesítené, a befolyt pénzből újakat, korszerűeket építenének. Maljuszka kifejtette, amennyiben 2020-ban elkezdenék a terv megvalósítását, külföldi finanszírozásra is szükség lenne.
Korábban a miniszter a büntetés-végrehajtási rendszer átfogó reformjának szükségességét hangsúlyozta.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.