Vlagyimir Putyin ott lesz a normandiai négyek párizsi csúcstalálkozóján. A tanácskozásra december 9-én kerül sor – tájékoztat a zn.ua.
„A normandiai formátumú találkozó tervezett dátuma december 9-e, ez valóban így van, az előkészület folyik, és már a befejező szakaszba érkezett ” – közölte Dmitrij Peszkov.
Az orosz elnök sajtótitkára Putyin szándékairól, elképzeléseiről részleteket nem kívánt elárulni.
„Ez igen komoly, rég várt találkozó… Remélhetőleg az előkészületek meghozzák az eredményeket” – fogalmazott Peszkov.
A hírrel kapcsolatban a zn.ua emlékeztet: Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök november 15-i telefonbeszélgetése során egyeztetett a csúcstalálkozóról. A Le Figaro szerint a decemberi fórum célja, hogy új lehetőségeket nyisson a minszki megállapodások végrehajtása terén.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.