Az orosz külügyminiszter szerint a normandiai négyek december 9-i párizsi csúcstalálkozóján Vlagyimir Putyin és Volodimir Zelenszkij eszmecseréje informális lesz – közölte a TASZSZ-ra hivatkozva a korrespondent.net.
Szergej Lavrov rámutatott: az a tény, hogy az ukrán elnök hivatalának több kétértelmű, egymásnak ellentmondó bejelentése után maga az államfő jelezte, lát előrehaladást a minszki megállapodások végrehajtása terén, hasznos tanácskozás előfeltétele lehet.
Az orosz diplomácia vezetője kijelentette, értelmetlen próbálkozás annak előrejelzése, hogy mennyire lesz nagy formátumú a dialógus. „Amennyiben az ukrán fél – mint azt sok kijevi elemző állítja – érdekelt a két ország közti kapcsolatok megújításában, úgy gondolom, rajtunk semmi nem fog múlni” – mondta a külügyminiszter.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.