A Mátészalkai Járásbíróság az embercsempészés bűntette miatt folyamatban lévő eljárásban elrendelte S.G. első és G.P.A. másod rendű gyanúsított letartóztatását.
A megalapozott gyanú szerint a két román állampolgárságú gyanúsított 2019. november 25-én éjszaka török állampolgároknak segített abban, hogy az államhatárt jogellenesen átlépjék és tovább utazzanak Nyugat-Európa felé. Ennek során az egyik férfi nyolc török állampolgárt kísért át a zöldhatáron Ukrajnából Magyarország területére, majd őket Tarpa község közelében a két gyanúsított autókba ültette és elindultak az M3-as autópályán Budapest felé. Mielőtt elérték volna úti céljukat, a gyanúsítottakat rendőrök igazoltatták, majd őrizetbe vették.
A bíróság megállapította, hogy a megalapozott gyanú tárgyát képező bűncselekmény 2-től 8 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Ezen túlmenően a gyanúsítottak Magyarországon lakóhellyel, tartózkodási hellyel nem rendelkeznek, magyarországi kötődésük nincs. Mindezek alapján fennáll a veszélye annak, hogy szabadlábon hagyásuk esetén elérhetetlenné válnának, megszöknének vagy elrejtőznének.
Emellett a nyomozás még folyamatban van, és feltehető, hogy a gyanúsítottak egy több főből álló, szervezetten működő csoport tagjaiként követték el a terhükre rótt bűncselekményt, így arra is lehet következtetni, hogy szabadlábon hagyásuk esetén a büntetőeljárásban részt vevő, illetve más személyek jogellenes befolyásolásával vagy megfélemlítésével a bizonyítást veszélyeztetnék, tájékoztatta a médiát dr. Resán Dalma, a Nyíregyházi Törvényszék sajtószóvivője.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.