Az Ungvári Művészeti Iskola végzős művészpalántáinak alkotásaiból nyílt időszakos tárlat Magyarország Ungvári Főkonzulátusán. Szárnyaló fantáziájú, a kreativitást sem nélkülöző, újszerű megjelenítésű grafikák és festmények dobják fel a külképviselet aulájának komor hangulatát.
A tárlat ünnepélyes megnyitóján Kuti László első beosztott, miután tolmácsolta Buhajla József főkonzul üdvözletét, aki hivatali távolléte miatt nem jelenhetett meg a rendezvényen, elmondta, hogy visszatérő vendégkiállító a művészeti iskola, hisz a konzulátus több alkalommal biztosít már bemutatkozási lehetőséget fiatal, pályakezdő képzőművészeknek.
– A mostani, koronavírussal terhelt hónapokban arra gondoltuk szükségünk lenne valamire, ami egy kicsit felvidít, jókedvvel, optimizmussal tölt el – fogalmazott a diplomata. – Mi lenne alkalmasabb erre, mint a gyermekek művészete. Azoké a gyermekeké, akik őszintén, szívből, belülről fakadóan élik meg, és mutatják meg a világunkat.
Kuti László, kiemelte a művészet nem ismer határokat, nyelveket, nemzetiségeket, hiszen ebben az iskolában egymás mellett festenek, zenélnek és táncolnak magyarok, ruszinok, ukránok és még számos nemzetiség képviselői.
Natalia Hronova, a művészeti iskola igazgatója, köszöntője elején emlékeztetett arra, hogy az előző tanévben alapításának 65. évfordulóját méltatta az intézmény.
– Az első tanévben mindössze 9 tanárral és 36 diákkal indult az iskola – emlékezett vissza a kezdetekre az igazgató. – Jelenleg 1 080 gyerekkel 104 oktató foglalkozik, a művészpalánták 35 nemzetiség képviselői.
Az Ungvári Művészeti Iskola képzőművészeti szaka 1987-ben nyitotta meg kapuit a tehetséges fiatalok előtt. Akkor még csak hárman tudhatták magukénak az elismerő bizonyítványt a képzőművészeti iskola elvégzéséről, mára közel 200 tanuló közül évente 15-16 ifjú művész kerül kibocsájtásra, és minden második gyermek folytatja művészeti tanulmányait nemcsak hazai Akadémiákon, de akár Bécs, Prága, Budapest művészeti iskoláiban is.
A kiállítók közül jelenlévő három fiatal végzős, akik rövid bemutatkozásuk során meséltek pályakezdésükről, érdeklődési körükről.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.