Az ukrán egységek közbezárták a Doneck megye területén található Liman városát, bekerítették az ott állomásozó orosz csapatokat − számolt be róla a vezérkari főnökség.
Liman felszabadítása azért fontos, mivel ez egy újabb lépés a Donbász felszabadítása felé. Ezt követően lehetőség lesz Szeverodonyeck és Kreminna felé venni az irányt, tehát pszichológiai szempontból kiemelten jelentősége van Limannak, szól a hivatalos ukrán közlés. Liman kiemelt jelentőségű logisztikai és szállítási központ Doneck megyében, melyet az oroszok még májusban foglaltak el. A sikeres harkivi offenzíva után tehát tovább tart az ukrán csapatok előrenyomulása a térségben.
Kárpátaljai veszteség: ismét tragikus hírek érkeztek az ukrán frontról
Szerhij Cserevatij, a kelet-ukrajnai erők katonai szóvivője hozzátette, sokan megsebesültek és életüket vesztették a harcokban, azonban pontos számokat nem tud mondani, hiszen a művelet még nem ért véget.
Luhanszk megye ukrajnai kormányzója, Szerhij Hajdaj szombaton arról beszélt, az orosz egységek engedélyt kértek a visszavonulásra, azonban ezt a katonai vezetésük megtagadta tőlük. 5000–5500 orosz katonáról van szó. Minden útvonal − beleértve az utánpótlás- vagy menekülési útvonalakat − le van zárva, közölte, majd hozzátette, az orosz katonáknak három lehetőségük van: megpróbálni áttörni az ukrán gyűrűt, megadni magukat, vagy a halál.
Az orosz fél eddig még nem kommentálta az eseményeket, azonban a területek pénteki annexióját követően a Kreml arra figyelmeztetett, hogy bármilyen, a területeket érő támadást Oroszország elleni agressziónak fognak tekinteni, s ennek megfelelően fognak reagálni.
Kijevben válaszul bejelentették: a szóban forgó területeket – Luhanszk, Doneck, Herszon és Zaporizzsja régiók – természetesen továbbra is Ukrajna részének tekintik, s nem hagynak fel a harcokkal. Az államfő egyúttal bejelentette: Ukrajna gyorsított eljárásban felvételét kéri a NATO-ba. Az észak-atlanti tanács részéről konkrét igenlő válasz Kijev szándékát illetően nem hangzott el, Jens Stoltenberg NATO-főtitkár mellett az Egyesült Államok és Németország vezetői is a 30 tagállam konszenzusának fontosságát hangsúlyozták első reakcióikban.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.