Gabi bolt – bő választék, szívélyes kiszolgálás

A másfél évtizede kipattant ötlet családi vállalkozássá nőtte ki magát

Bátyúban mindenki csak Gabi boltnak ismeri, ám az üzemeltetőt Katalinnak hívják. Az üzlethelyiséget ugyanis a jelenlegi tulajdonos édesapja, Nyeste Gábor alapította. Az évek során a kereskedés családi vállalkozássá avanzsálódott.

A Simon Menyhért utcában sétálva szemünkbe ötlik a családi ház földszinti részében kialakított közért. Belépve szívélyes fogadtatással találkozom. Az eladónő épp vásárlókat szolgál ki, ám talál egy pillanatot arra is, hogy megkérdezze, mi járatban vagyok. Miután kiderült, hogy a tulajdonost keresem, az élelmiszeres blokkon túlra biccent, ahol háztartási gépek és különféle ruházati cikkek sorakoznak.

Nyeste Katalin egyik beszállítójával folytatott megbeszélést követően avatott be a Gabi bolt megalakulásának történetébe, mesélt az azóta végbement változtatásokról, illetve jövőbeni terveiről.

– A szüleim több mint 15 éve vállalkozók. Bátyúban több helyen is üzemeltettünk boltot, ám végül a családi házunk udvarán kötöttünk ki. Két éve adták át nekem a stafétát, ám édesanyám továbbra is nagy segítségemre van. Az édesapám, a férjem és az öcsém is külföldön dolgozik, így lányos csapat maradt a Gabi bolt fenntartásának egyengetésére.

– Mi a fő tevékenységük?

– Elsősorban élelmiszerek forgalmazásával foglalkozunk, illetve megtalálhatóak nálunk gyermekruházati cikkek, ajándéktárgyak, kisebb háztartási gépek is. Régebben bárt is működtettünk, ám miután megszületett a kislányunk, nem szerettem volna hasonló tevékenységet a portán, ezért lakatot tettünk a teraszra.

– Tudatosan lett vállalkozó?

– Néhány dologban kipróbáltam magam előtte, majd rájöttem, hogy ez az én sorsom. Itt van az otthonom, a családom, és ez mindennél fontosabb. Sosem éreztem hátránynak, hogy egy helyen van a munkám és az otthonom, sőt, nekem ez könnyebbség. Ebben nőttem fel, így nem furcsálltam, hogy a község lakosai feljárnak az udvarra.

– Említette, hogy lányok viszik a boltot. Milyen feladatokkal kell szembenézniük?

– A termékek beszerzésétől kezdve az értékesítésen át az engedélyekig mind ránk hárul. De ez ezzel jár. Édesanyám az elektronikai cikkeknél, én pedig a többi részlegen teszek-veszek. Emellett van egy munkatársunk, aki besegít az eladásban. Az árut legtöbbször a nagyobb piacokon vételezzük, lehet nálunk előre rendelni, ezeket az igényeket is igyekszünk maximálisan teljesíteni. A legtöbben a gyermekruházat iránt érdeklődnek. A koronavírus-járvány betörésekor az élelmiszerágazatban tapasztalható volt némi áremelkedés, ám ez azóta mérséklődött. A külföldről beszerzett termékek áraiban érzékelhető ingadozás, ami az árfolyamváltozásnak tudható be. Ettől függetlenül nagyobb igény mutatkozik a határon túlról érkező árucikkekre, legyen az élelmiszer vagy bármilyen öltözet. Sokan a jobb minőségük miatt választják a nem sokkal drágább változatokat.

– Milyen terveik vannak a jövőt illetően?

– Mindenképp szeretnénk fejleszteni a vállalkozást, hiszen amit a szüleim kitartó munkával létrehoztak, azt semmiképp sem hagyhatjuk elveszni. Az eddig bérelt hűtőszekrények helyett sajátot vásárolnánk, szükség van új polcokra, illetve átalakítanánk a részlegek közötti területet is. Ezeket pályázati úton tervezzük megvalósítani.

Csuha Ivett (Bátyú)

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó