A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) mindent megtesz annak érdekében, hogy a nemzetközi közvélemény értesüljön az ukrajnai magyar szervezetek elleni boszorkányüldözésről – közölte kedden Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke, írja az mti.
Kelemen Hunor mélységes felháborodásának adott hangot amiatt, hogy az Ukrán Biztonsági Szolgálat fegyveres kommandósai hétfőn megszállták több kárpátaljai magyar intézmény székhelyét és a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség elnökének a lakását. Az RMDSZ elnöke kinyilvánította szolidaritását Brenzovics Lászlóval, és a kárpátaljai magyar intézmények munkatársaival.
„Az RMDSZ mindent megtesz annak érdekében, hogy a nemzetközi közvélemény értesüljön erről a boszorkányüldözésről. A Kárpát-medencében élő magyarokat arra kérem, álljunk ki egy emberként kárpátaljai barátaink mellett, üzenjünk közösen: eddig és ne tovább!” – idézte Kelemen Hunort az RMDSZ közleménye.
A Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) is egy emberként áll ki a kárpátaljai magyarság mellett, és teljes támogatásáról biztosítja Brenzovics Lászlót, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) elnökét – reagált a VMSZ a közösségi oldalán a hétfői eseményekre.
A legnagyobb délvidéki magyar párt emellett a leghatározottabban elítéli az Ukrán Biztonsági Szolgálat legújabb magyarellenes megfélemlítő akcióját, és határozott cselekvésre szólítja fel a nemzetközi szervezeteket.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.