2021 márciusában a vállalkozások és egyéb szervezetek teljes munkaidőben foglalkoztatott alkalmazottainak átlagfizetése elérte a 11 538 hrivnyát. Ez a minimálbér közel duplája – tájékoztat a megyei statisztikai hivatal.
Csuha Ivett
2021 februárjához képest 4,5 százalékos emelkedést kalkuláltak, egyéves viszonylatban pedig 20 százalékos növekedést mutattak ki.
A Kárpáti Igaz Szó Facebook-oldalán arról kérdeztük olvasóinkat, érzékelik-e az átlagkereset 20 százalékos növekedését. A válaszadók egyöntetűen úgy nyilatkoztak, semmilyen pozitív hatását nem tapasztalják a bérnövekedésnek.
Többen kommentben fejtették ki véleményüket. Álláspontjuk nem sokban különbözik a reakciógombokkal meglátásukat kifejtőkétől. Egyikük úgy fogalmazott:
„…Az egész országban nincsenek működő gyárak. Sem a fizetés, sem pedig a „nyögdij” nem európai szintű… Felháborító és röhejes.” Mások az árak drasztikus emelkedését fájlalják.
Páva Judit szerint az életszínvonal az átlagkereset állítólagos emelkedése óta nem sokat változott.
– Tapasztalataim alapján az árak még a minimálbér és az átlagkereset emelkedése előtt elkezdtek növekedni. Előbbi emelkedése rohamosan magával vonta a termékek, az élelmiszerek és az üzemanyag drágulását is – fejtette ki tiszabökényi olvasónk.
Hozzátette, hétről hétre érzékelhetjük a negatívumokat, ehhez mindössze kicsit jobban kell figyelnünk a környezetünkben végbemenő változásokra.
– Évek óta megfigyelhetjük a minimál- és az átlagbér fokozatos növekedését, ám ez azonnal magával vonja az áremelkedést is. Az embereket hitegetik, nagyobb kereseti lehetőséggel ámítanak. Ám ha belegondolunk, akkor rájövünk, hiába nő a fizetésünk, csupán ugyanazokra a dolgokra elegendő, mint régebben.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.