Újabb eszkaláció: robbanás a krími hídon

krími híd robbanás

Támadás érte a krími hidat, lángokba borult egy tehervonat és látványosan megrongálódott a közúti híd is a négy éve átadott átkelőn.

Egy robbanószerrel teli teherjárművel idézték elő a detonációt. A közösségi médiában terjedő felvételek alapján a közúti híd megrongálódott, a vele párhuzamosan húzódó vasúti hídon pedig hatalmas lángokkal, fekete füsttel ég egy tehervonat, ami üzemanyagot szállított.

A hidat 2018-ban személyesen adta át Vlagyimir Putyin orosz elnök. Ez a 19 kilométer hosszú átkelő biztosította az egyetlen szárazföldi összeköttetést a Kercsi-szoroson át Oroszország területe és a Krím-félsziget között. A híd építését a félsziget 2014-es megszállása után kezdték el.

A hídnak stratégiai jelentősége van. Pontos részleteket ugyan még nem tudni a történtekről, de jó eséllyel kijelenthető: a hídrobbanás tovább eszkalálja a súlyos orosz–ukrán háborút, amiben az orosz fél már az atomcsapás lehetőségét is felvetette, amennyiben Ukrajna orosz területeket támad. Kijevben a Krímet sajátjuknak tekintik, az USA szerint is törvényes célpont, mert a nemzetközi határok szerint az Ukrajnáé, a félsziget 2014-es annektálását nem ismerik el.

Háború: Ukrajnában fegyvert adnak az elítéltek kezébe is

Forrás:
KISZó
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó