Az Európai Parlament képviselői állásfoglalásukban az Ukrajnának szánt katonai segélyek nagyarányú növelését szorgalmazták.
Az erre vonatkozó dokumentumot október 6-án fogadták el 504 igen szavazattal. 26-an nem támogatták a felvetést, míg 36-an tartózkodtak.
A képviselők gratuláltak a hazát védő ukrán nép bátorságához az Oroszország által kirobbantott háborúban és a demokratikus értékekhez, s felszólították az EU tagállamait, hogy „jelentősen növeljék a katonai segítségnyújtást, különösen az ukrán kormány által kért területeken”. „A „habozó” tagállamoknak méltányos részt kell vállalniuk a szükséges katonai segítségnyújtásból, amely segít a háború befejezésében” – áll az állásfoglalásban.
A képviselők elítélték a nukleáris fenyegetést és a mozgósítást az Orosz Föderációban, amelynek során az ideiglenesen megszállt területek lakóit rákényszerítik, hogy csatlakozzanak az agresszor ország fegyveres erőihez. Hangsúlyozták, hogy érvénytelen a Donyeck, Herszon, Luhanszk és Zaporizzsja régiók törvénytelen annektálásáról szóló álnépszavazás, és további kemény szankciók elfogadására szólították fel az EU tagállamait Oroszországgal szemben.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.