Magánvélemény: És még mire nincs felkészülve az ukrán társadalom?

Az ukrán politika (választás ide, koronavírus-járvány oda) egyik igen népszerű témája, mondhatnám, vesszőparipája a prostitúció, a fegyvertartás és a drogfogyasztás legalizálása. Ennek azért van némi üzenetértéke…

„Nem vagyok teljesen biztos abban, hogy a társadalom felkészült a könnyű drogok, mint például a marihuána legalizálására, gondolok itt elsősorban az orvosi célú felhasználásra” – jelentette ki korábban Dmitro Razumkov. Hozzátette: nem támogatja ezeket a törekvéseket. A Legfelső Tanács elnöke kiemelte, soha nem élt ilyen szerekkel, és az orvosi felhasználás mögött, tisztességtelen és félrevezető gyakorlat bújik meg.

A prostitúció törvényessé tételével kapcsolatban azt állította: ez messze áll az ukrán realitásoktól.

„Nem gondolom, hogy az ukrán társadalom mentálisan, vallási és történelmi szempontból készen áll a szolgáltatások e szférájának legalizálására” – mondott véleményt a problémáról s egyben az ukrán társadalomról.

Viszont a nemzeti rendőrség vezetője a prostitúció legalizálása mellett van. Igaz, ő sem támogatja a fegyvertartás engedélyezését és a tudatmódosító szerek szabad használatát – olvasható a korrespondent.net hírében.

Igor Klimenko úgy véli, hogy az örömlányok szolgáltatásait törvényessé lehetne tenni, amennyiben az állam jogszabályba foglalná „ennek a piacnak a játékszabályait”.

„Nem félek erről beszélni, mert ez a probléma az egész világon létezik, létezett és létezni fog. Ebből a szempontból Ukrajna sem kivétel” – szögezte le Klimenko, aki a fegyverviselés legalizálását nem tartja időszerűnek. Véleménye szerint az csak a dobászi háború lezárása után kerülhet napirendre.

A kábítószerekkel kapcsolatban megemlítette, a marihuána orvosi alkalmazása szintén csak szigorú törvényi szabályozás után válhat gyakorlattá.
Bár a két álláspont között van némi eltérés, egy ponton találkozik a házelnök és a főkapitány nézete. Mindketten úgy beszélnek az ukrajnai polgárokról, mint önálló döntésre képtelen, gondoskodásra szoruló személyekről.

Az ilyen hozzáállásra tényleg nem vagyunk felkészülve.

Horváth Sándor

Forrás:
KISZó

Post Author: KISZó