Visszatért a Minaji FC kispadjára a klub korábbi sikeredzője, a kárpátaljai származású Vaszil Kobin.
Az Ungvári Zakarpattya, a Lembergi Kárpáti és a Sahtar Doneck korábbi remek labdarúgója idén tavasszal bontott közös megegyezéssel szerződést az egyesülettel, miután nem jöttek az eredmények. Utódja addigi segítője, Mikola Cimbal lett, de vele még inkább mélyrepülésbe kezdett a csapat, aminek kiesés lett a vége.
Vaszil Kobin eleve Minajban fejezte be játékos-karrierjét, majd 2019 nyarán vette át a klub szakmai munkájának az irányítását. Vezetésével a Minaji FC megnyerte az országos másodosztályú labdarúgó-bajnokságot, amivel feljutott a Premier Ligába. 2020-ban egészen az elődöntőig meneteltek az Ukrán Kupában. Az élvonalban is győzelemmel mutatkozott be edzőként.
Az Ung-vidéki klub az új szezonban az első ligában indul, ahová az Ungvári FC is felverekedte magát, azaz igazi kárpátaljai derbire készülhetünk hamarosan.
Korábbi írásunk: